کد خبر: ۱۴۶۱۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰

بیست و یکمین جشن خانه سینما، شب گذشته (جمعه ۸ شهریور)، بهترین‌های سینما در یک سال گذشته را در سالن همایش‌های برج میلاد معرفی کرد.

در این رقابت، اگر چه «سرخپوست» و «تنگه ابوقریب»، هر دو ۴ تندیس را از آن خود کردند، اما عنوان و اهمیت جوایز فیلم نیما جاویدی بیشتر از جوایز اثر سینمایی بهرام توکلی بود.

«سرخپوست» با کارگردانی نیما جاویدی، ۴ تندیس بهترین فیلم (مجید مطلبی)، بهترین بازیگر اول مرد (نوید محمدزاده)، بهترین فیلمبرداری (هومن بهمنش) و بهترین جلوه‌های بصری (جواد مطوری) را دریافت کرد. 

«تنگه ابوقریب» ساخته بهرام توکلی هم ۴ تندیس بهترین موسیقی (حامد ثابت)، بهترین صداگذاری (امیرحسین قاسمی)، بهترین صدابرداری (رشید دانشمند) و بهترین جلوه‌های ویژه میدانی (محسن روزبهانی) را دریافت کرد.

«شبی که ماه کامل شد» کار نرگس آبیار، ۳ تندیس بهترین بازیگر مکمل زن (فرشته صدرعرفایی)، بهترین طراحی لباس (محمدرضا شجاعی) و بهترین چهره‌پردازی (ایمان امیدواری) را به‌دست آورد.

«متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی، ۲ تندیس بهترین کارگردانی (سعید روستایی) و بهترین تدوین (بهرام دهقانی) را از آن خود کرد.

فهرست کامل برترین‌های بیست و یکمین جشن خانه سینما به شرح زیر است:

 

بهترین فیلم: مجید مطلبی برای فیلم «سرخپوست»

 

بهترین کارگردانی: سعید روستایی برای فیلم «متری شیش و نیم»

 

بهترین فیلمنامه: محسن امیریوسفی  برای فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی»

 

بهترین بازیگر اول زن: سارا بهرامی برای «دارکوب»

 

بهترین بازیگر اول مرد: نوید محمدزاده برای «سرخپوست»

 

بهترین بازیگر مکمل زن: فرشته صدرعرفایی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

 

بهترین بازیگر مکمل مرد: فرهاد اصلانی برای فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده»

 

بهترین موسیقی: حامد ثابت برای فیلم «تنگه ابوقریب»

 

بهترین فیلمبرداری: هومن بهمنش برای فیلم «سرخپوست»

 

بهترین تدوین: بهرام دهقانی برای فیلم «متری شیش و نیم»

 

بهترین طراحی صحنه: کیوان مقدم برای فیلم «غلامرضا تختی»

 

بهترین طراحی لباس: محمدرضا شجاعی برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

 

بهترین صداگذاری: امیرحسین قاسمی برای فیلم «تنگه ابوقریب»

 

بهترین صدابرداری: رشید دانشمند برای فیلم «تنگه ابوقریب»

 

بهترین چهره‌پردازی: ایمان امیدواری  برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

 

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: محسن روزبهانی برای فیلم «تنگه ابوقریب»

 

بهترین جلوه‌های بصری: جواد مطوری برای فیلم «سرخپوست»

 

بهترین فیلم کوتاه: سیاوش شهابی برای فیلم «تشریح»

 

بهترین فیلم انیمیشن: بهرام عظیمی برای فیلم «سیم ششم»

 

بهترین فیلم بلند مستند: پرویز حناچی برای فیلم «زمستان است»

 

بهترین فیلم کوتاه مستند: یاسر طالبی برای فیلم «دلبند»

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شماره پیامک:۳۰۰۰۷۶۴۲ شماره تلگرام:۰۹۱۳۲۰۰۸۶۴۰
پربیننده ترین
آخرین اخبار
پرطرفدارها