کد خبر: ۱۶۰۷۲۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۸

امسال فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» با ۱۱ نامزدی پیشتاز این جوایز بود و پس از آن فیلم‌های «مرد ایرلندی»، «روزی روزگاری در هالیوود» و «۱۹۱۷» هر کدام در ۱۰ شاخه نامزد کسب جایزه بودند.

فیلم «داستان ازدواج» و فیلم کره‌ای «اَنگل» نیز هر کدام در ۶ شاخه شانس کسب جایزه داشتند.

فهرست نامزدهای نهایی و برندگان نودودومین دوره جوایز سینمایی اسکار:

* بهترین فیلم بلند​

 

نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل، جوجو ربیت، داستان ازدواج، فورد در مقابل فراری، زنان کوچک

 

برنده: انگل

 

* بهترین کارگردانی

 

نامزدها: مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)، سم مندس (۱۹۱۷)، کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، بونگ جون هو (اَنگل)

 

برنده: بونگ جون هو (اَنگل)

 

* بهترین بازیگر نقش اول مرد

 

نامزدها: آنتونیو باندراس (درد و شکوه)، لئوناردو دی‌کاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)، آدام درایور (داستان ازدواج)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ)

 

برنده: واکین فینیکس (جوکر)

 

* بهترین بازیگر نقش اول زن

 

نامزدها: سینتیا اریوو (هریت)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)، سیرشا رونان (زنان کوچک)، چازلیز ترون (بمب‌ شل)، رنی زلوگر (جودی)

 

برنده: رنی زلوگر (جودی)

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

 

نامزدها: تام هنکس (یک روز زیبا در محله)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)، آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

 

برنده: برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل زن

 

نامزدها: کتی بیتس (ریچارد جول)، لارا درن (داستان ازدواج)، اسکارلت یوهانسن (جوجو ربیت)، فلورنس پو (زنان کوچک)، مارگو روبی (بمب‌شل)

 

برنده: لارا درن (داستان ازدواج)

 

* بهترین فیلم بین‌المللی

 

نامزدها: کورپس کریستی (لهستان)، سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)، بینوایان (فرانسه)، درد و شکوه (اسپانیا)، اَنگل (کره جنوبی)

 

برنده: انگل (کره جنوبی)

 

* بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

 

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، دو پاپ

 

برنده: جوجو ربیت

 

* بهترین فیلم‌نامه اصلی

 

نامزدها: چاقوکشی، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل

 

برنده: انگل

 

* بهترین مستند بلند

 

نامزدها: کارخانه آمریکایی، غار، لبه دموکراسی، برای سما، سرزمین عسل

 

برنده: کارخانه آمریکایی

 

* بهترین انیمیشن بلند

 

نامزدها: چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان، من بدنم را از دست دادم، کلاوس، لینک گمشده، داستان اسباب‌بازی ۴

 

برنده: داستان اسباب‌بازی ۴

 

* بهترین تدوین

 

نامزدها: فورد در مقابل فراری، مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، اَنگل

 

برنده: فورد در مقابل فراری

 

* بهترین موسیقی متن

 

نامزدها: جوکر، زنان کوچک، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

 

برنده: جوکر

 

* بهترین ترانه اصلی

 

نامزدها: داستان اسباب بازی ۴، راکتمن، موفقیت، منجمد ۲، هریت

 

برنده: راکتمن

 

* بهترین فیلمبرداری

 

نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، فانوس دریایی، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود

 

برنده: ۱۹۱۷

 

* بهترین طراحی لباس

 

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، روزی روزگاری در هالیوود

 

برنده: زنان کوچک

 

* بهترین مستند کوتاه

 

نامزدها: در غیبت، یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی، زندگی از من سبقت می‌گیرد، سورمن سنت لوئیس، قدم بزن بدو چا-چا

 

برنده: یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی

 

* بهترین چهره‌آرایی

 

نامزدها: بمب شل، جوکر، جودی، مالفیسنت: سردسته اهریمنان، ۱۹۱۷

 

برنده: بمب شل

 

* بهترین طراحی تولید

 

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل

 

برنده: روزی روزگاری در هالیوود

 

* بهترین جلوه‌های ویژه

 

نامزدها: انتقام جویان: آخر بازی، مرد ایرلندی، شیرشاه، ۱۹۱۷، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

 

برنده: ۱۹۱۷

 

* بهترین صداگذاری

 

نامزدها: به سوی ستارگان، فورد در مقابل فراری، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود

 

برنده: ۱۹۱۷

 

* بهترین تدوین صدا

 

نامزدها: فورد در مقابل فراری، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

 

برنده: فورد در مقابل فراری

 

* بهترین فیلم کوتاه

 

نامزدها: برادری، باشگاه فوتبال نفطه، پنجره همسایه‌ها، ساریا، یک خواهر

 

برنده: پنجره همسایه‌ها

 

* بهترین انیمیشن کوتاه

 

نامزدها: دختر، عشق مو، کیتبول، به یاد ماندنی، خواهر

 

برنده: عشق مو

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شماره پیامک:۳۰۰۰۷۶۴۲ شماره تلگرام:۰۹۱۳۲۰۰۸۶۴۰
دیدگاه
پربیننده ترین
آخرین اخبار
پرطرفدارها