کد خبر: ۲۱۹۰۴۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در خصوص عدم تحویل کارنامه دانش آموزان به مادران، از رفع ابهام در این مساله خبر داد.

 انسیه خزعلی روز یکشنبه در پیامی که در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد، نوشت: بحمدالله با پیگیری های به عمل آمده، از مسئله تحویل کارنامه به ولی دانش آموز رفع ابهام شد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه از دستور و پیگیری سرپرست محترم آموزش و پرورش تشکر و قدردانی کرد. #کارنامه #دانش_آموزان

مادران هم می‌توانند کارنامه دانش‌آموز خود را بگیرند؟

چندی پیش، روزنامه شرق در یادداشتی درباره عدم تحویل مدارک تحصیلی دانش آموزان به مادران منتشر کرد.

به نوشته این روزنامه، اردیبهشت امسال آموزش و پرورش به اولیای مدارس اعلام کرده اند که پرونده و کارنامه دانش آموزان را باید فقط به پدر آن‌ها تحویل می‌دهند.

همچنین این نشریه از ارسال پیامک‌هایی که این موضوع را به مادران اطلاع رسانی کرده، خبر داده بود.

علت طرح این موضوع نیز به ابهام در تفسیر لفظ ولی در تبصره یک ماده ۱۵۷ آیین نامه اجرایی مدارس مصوب دهم مرداد سال جاری در کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش باز می‌گشت. در این تبصره آمده بود: تحویل پرونده و مدارک تحصیلی دانش آموزان به ولی یا سرپرست قانونی وی با تشخیص مدیر بلا مانع است.

مطابق با نامه‌ای که تصویر آن توسط معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری منتشر شده است؛ در شرایط عادی هیچ تفاوتی بین والدین (پدر یا مادر) در رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان و اخذ مدارک و پرونده تحصیلی آنها وجود ندارد.

برچسب ها: توییت ، کارنامه ، روزنامه ،
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شماره پیامک:۳۰۰۰۷۶۴۲ شماره تلگرام:۰۹۱۳۲۰۰۸۶۴۰
خبر کوتاه
پربیننده ترین
آخرین اخبار
پرطرفدارها